ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лазов ќе им суди на Бучин и Росоман, Црвенов на центарот во Неготино

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 4. коло во Третата македонска фудбалска лига – Југ. Сите натпревари се играат в недела со почеток од 15:00 часот.

  • Делегирани судии 4. коло ТМФЛ – Југ:

Бучин – Росоман, Миле Лазов (Неготино)
Слога – Питу Гули, Влатко Илиоски (Прилеп)
Локомотива Градско – Обршани, Атанас Таневски (Кавадарци)
Вардар Неготино Канатларци, Роберт Црвенов (Велес)
Големо Коњари – Младост, Филип Јованоски (Прилеп)
Марена – Превалец, Дарко Макалоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!