РакометРакомет - Македонска репрезентација

Лазаров селектира за ЕП – еве кои ракометари се кандидати за настап на првенството

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за Европското првенство во сениорска машка категорија кое се игра во јануари 2022 година во Унгарија и Словачка.

Сениорската репрезентација е во Група A заедно со репрезентациите на Словенија, Данска и Црна Гора. Натпреварите од Група А ќе се одиграат во Дебрецен, Унгарија.

Распоред и термини на одигрување на натпреварите на машката сениорска репрезентација на Македонија:

13.01.2022 Словенија – Македонија (18:00 часот)

15.01.2022 Македонија – Црна Гора (18:00 часот)

17.01.2022 Македонија – Данска (20:30 часот)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!