ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Лаброски ќе им суди на Кораби и Влазними, Петрушевски на Лирија и Македонија Враништа

Познати судиите кои ќе ја делат правдата во 8. коло од Трета лига – Југозапад. Сите натпревари ќе се одиграат в недела со почеток од 14 часот.

  • Делегирани судии 8. коло ТМФЛ – Југозапад:

Иднина Боровец – Јанг Тим, Анѓеле Спироски (Струга)
Демир Хисар – Кравари, Благојче Ралевски (Битола)
Лирија – Македонија Враништа, Стефан Петрушевски (Охрид)
Преспа – Сатеска, Љупчо Богдановски (Битола)
Кораби – Влазними, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Новаци – (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!