ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Кузманов: Заслужена победа против добрата екипа на Саса, неизвесно ќе биде до крај на првенството!

Слога 1934 го доби големото дерби против Саса одиграно на Градскиот стадион во Виница со 2:0 со што четата на Никола Кузманов се искачи на врвот и има 2 бодови повеќе во однос на директниот конкурент Победа од Прилеп која е втора, четири повеќе од третопласираната Беласица и пет во однос на Саса која падна на четвртото место.

Тренерот Кузманов за Спортска Мрежа вели дека победата над добрата екипа на Саса е заслуженa, додава дека ќе биде неизвесно до крајот на првенството.

„Заслужена победа против добрата екипа на Саса, одигравме дисциплинирано, задоволен сум од учинокот на играчите. Неизвесно ќе биде до крај на првенството. Имаме добар распоред, се надевам ќе го искористиме“, ни изјави Кузманов.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Третиот круг екипата на Слога 1934 го отвара на домашен терен со дербито против екипата на Пехчево каде трите бодови ќе бидат императив и за двете екипи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!