Европски ФудбалФудбал

Кутињо сака повторно да замине во Ливерпул, каква ќе биде одлуката на Клоп ?

Бразилецот Кутињо сака да се врати во Ливерпул каде го одигра својот најдобар фудбал во кариерата.

Бразилецот би сакал да се врати во Ливерпул, од каде замина во Барселона во јануари 2018 година за 135 милиони евра.

Сепак, прашањето е што мисли менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, за тоа, иако е познато дека Германецот го цени Кутињо.

Според британските медиуми, фудбалерот на Барселона е најблизу до одење во Лестер Сити, каде повторно би работел со Брендан Роџерс, кој го тренираше во Ливерпул.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!