ФудбалФудбал - Четврта Лига

Куршум домаќин на Св. Троица ЦГ, Рудар на Лескоец, Злести против Славеј

В недела во рамки на 6. коло од Општинската фудбалска лига – Охрид екипата на Рудар на домашен терен ќе ги одмери силите со Лескоец, додека пак екипата на Куршум ќе биде домаќин на Св. Троица Цг.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Екипите на Вулкан и Св. Троица 2021 се слободни.

Во регионот на Дебрца пак ќе се одиграат одложените натпревари од 5. коло. Минатиот викенд поради лошите временски услови комплет беше одложено колото за овој викенд.

Двојките остануваа истите односно Злести ќе го пречека составот на Славеј, Св. Петар ќе биде домаќин на Лешани, а пак Велмеј ќе игра против Слатино.

Прекрасен вкус на ф’стаци + Ванила мокачино = совршенство – Steve’s Coffee House Охрид

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!