Куп на МакедонијаФудбал

КУП: Смоквоски на центарот во Штип, Младеновски го доби дуелот меѓу Тиквеш и Силекс

Утре се играат натпреварите од 1/8-финалето од фудбалскиот Куп на Македонија. Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари кои ќе започнат во 14 часот.

  • Делегирани судии 1/8-финале Куп на Македонија:

Струга Трим Љум – Работнички, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Брегалница – Пелистер, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Вардар – Фортуна, Александар Урошевиќ (Тетово)
Академија Пандев – Љуботен, Христијан Божиновски (Скопје)
Победа – Македонија ЃП, Јован Качевски (Струга)
Шкупи – Воска Спорт, Димитар Пилешков (Штип)
Шкендија – Скопје, Благојче Ралевски (Битола)
Тиквеш – Силекс, Марјан Младеновски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!