Куп на МакедонијаФудбал

Куп полуфинале: Пелистер во дуел со Силекс, Струга Трим Лум против Македонија ЃП

Денес во просториите на Фудбалската федерација на Македонија се одржа ждрепката за полуфиналињата од фудбалскиот Куп на Македонија.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Пелистер на мегдан со второлигашот Силекс, Струга Трим Лум налета на Македонија Ѓорче Петров.

Натпреварите ќе се одиграат на 20. април во 16:00 часот. Се игра еден натпревар. Финалето е закажано на 20. мај на Национална арена “Тодор Проески”.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!