Куп на МакедонијаФудбал

КУП: „Пандевци“ против Љуботен, Струга налета на Работнички, Пелистер против Брегалница

Во „Куќа на фудбалот“ денеска се оддржа извлекување за 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија.

  • 1/8 финални парови во Купот на Македонија:

Струга Трим Љум – Работнички

Брегалница – Пелистер

Вардар – Фортуна

Академија Пандев – Љуботен

Победа – Македонија Ѓ.П.

Шкупи – Воска

Шкендија – Скопје

Тиквеш – Силекс

Натпреварите ќе бидат одигран на 5. октомври со почеток во 14. часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!