Куп на МакедонијаФудбал

КУП на ОФС Битола: Дерби меѓу Новаци и Кравари, Лисолај го предизвикува Црно Буки

Денес се играат натпреварите од четвртфиналето од Купот на ОФС Битола.

Возбудливо и неизвесно дерби ќе се одигра помеѓу третолигашите Новаци и Кравари, шампионот во ОФЛ – Битола и нов член на Трета лига – Југозапад, екипата на Лисолај го предизвикува третолигашот Црно Буки, додека пак Јенимаале ќе се соочи со третолигашот Победа од Ивањевци. Екипата на Поешево е слободна.

Сите натпревари ќе стартуваат со почеток од 17:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!