РакометРакомет - Прва лигаРакомет - Суперлига

Куп на Македонија: Вардар со Текстилец, Еурофарм Пелистер против Вардар Неготино, Металург со Куманово

Денес во просториите на РФМ беа извлечени паровите од Куп на Македонија.

Вардар против штипски Текстилец, Еурофарм Пелистер ќе биде домаќин на Вардар Неготино, Металург ќе гостува кај МРК Куманово. Охрид ќе игра со Делчево Вардар, додека Пролет ќе биде домаќин на Борец.

Куп на Македонија – мажи:

РК Партизан 2016 Спорт – Голден Арт КЛ 7
РК Преспа 2015 – РК Струга
РК Еурофарм Пелистер 2 – Јехона
РК Металург РА – РК Радовиш
РК Пролет 62 – ГРК Борец
МРК Куманово – РК Металург
РК Астраион Хендбол – РК Македонија ЃП
РК Кичево 2020 – РК Бутел Скопје
РК Прилеп – РК Аеродром
РК Вардар 1961 – РК Текстилец
РК Младост 1977 – РК Скопје 2020
РК Риниа М – РК Работнички
РК Еурофарм Пелистер – РК Вардар Неготино
РК Шампион – ГРК Тиквеш
РК Делчево Вардар – ГРК Охрид
РК Јуниор К.В – РК Драчево

Термини на одигрување на натпреварите се 24 и 25 февруари. Победниците од натпреварите ќе формираат четири групи по четири екипи.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!