ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Куп на Македонија: Шкендија против Кит Го, Воска против Брегалница, Победа со Вардар

Во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени двојките за 1/16 финалето од Купот на Македонија. Натпреварите се играат на 15. септември со почеток во 15:00 часот. Академија Пандев и Силекс, финалисти од ланското издание во најмасовното клупско натпреварување директно обезбедуваат место во осминафиналето поради бројот на пријавени тимови за денешното извлекување. 

Куп на Македонија, 1/16 финални парови:

ДЕТОНИТ Јуниор – МАКЕДОНИЈА Ѓ.П

ПОБЕДА – ВАРДАР

КИТ ГО – ШКЕНДИЈА

БЕСА Добридол – СКОПЈЕ

ЛОКОМОТИВА – ОХРИД Лихнидос

ГОСТИВАР – РЕНОВА

ЉУБОТЕН – ПЕЛИСТЕР

КОРАБИ – БЕЛАСИЦА

ЊУ СТАРС – БОРЕЦ

СЛОГА Виница – РАБОТНИЧКИ

НОВАЦИ 2005 – ТИКВЕШ 1930

САСА Каменица – СТРУГА Трим Љум

ВОСКА Спорт – БРЕГАЛНИЦА

ВЕЛЕШТА – ШКУПИ 1927

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!