Куп на МакедонијаФудбалФутсал

КУП: Кеги Моби против Шкупи, Железарец оди кај Арбен Бајрами

Викендот ќе бидаат одиграни четвртфиналните натпревари од футсал Купот на Македонија.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Лидерот во Втората футсал лига Кеги Моби ќе се соочи со шампионот од Првата футсал лига Шкупи на домашен терен во меч кој ќе започне во 18:00 часот.

Во недела со почеток од 15:00 часот Карадаку ќе игра против Велес, додека пак три часа подоцна Арбен Бајрами ќе го пречека Железарец.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Шкендија обезбеди директно следна фаза бидејќи Проект нема да настапи во 1/4 финалето од Купот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!