Европски ФудбалФудбал

Куман: Кога ситуацијата околу Меси не е решена, треба да бидете загрижени

Лионел Меси се уште е слободен агент, откако неговиот договор со Барселона истече на 1 јули.

„Кога ситуацијата не е решена, мора да бидете загрижени, рече тренерот на Барселона, Роналд Куман и додаде:

„Се надевам дека ова ќе биде решено, верувам во претседателот на клубот. Престојот на Меси во Барселона би бил одлична работа за клубот, но и за самата лига“, изјави првиот стратег на Барса.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!