Турнири

„Крсте Велјанов 2022“: Revolution Development против Никол Ангел, два натпревари за Клими МК

Вечерва продолжуваат возбудувањата од Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов 2022“, кој се игра во Неготино.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Вчера имаше слободен ден на турнир, а денес ќе бидат одиграни нови три натпревари.

  • Revolution Development – Никол Ангел (21:00 часот)
  • Клими Мк – Напредок Војшанци (21:45 часот)
  • Клими Мк – Лас Вегас (22:30 часот)

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!