Турнири

„Крсте Велјанов 2022“: Revolution Development против Комбиниери, Црна Река против Бучин во полуфиналето

Денес продолжуваат возбудувањата од Меморијалниот турнир „Крсте Велјанов 2022“ со 1/2 финалните натпревари каде што ќе има одлични парови.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Распоред за вечерва:

Црна Река – Бучин (21:15 часот)
Revolution Development – Комбиниери (22:15 часот)

Комбиниери до полуфиналето стигна откако со 3:5 славеше над Кире Топе, Црна Река преку Клими МК обезбеди „виза“ во полуфиналето откако славеше со 1:2, додека пак Revolution Development беше најубедлив во 1/4-финалето каде со 6:1 беше далеку подобар противник од Стамков Трејд.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!