Турнири

„Крсте Велјанов 2022“: Revolution Development отвори со убедлива победа, победи за Кире Топе и Комбиниери

Синоќа започна турнирот во мал фудбал „Крсте Велјанов 2022“ кој се игра во Неготино. Првата вечер беше отворена со убедливата победа на Revolution Development од високи 6:1 над Младост Корешница.

Во вториот меч Напредок Војшанци беше декласиран од Кире Топе со убедливи 1:4, а пак во последниот меч од првата вечер Зока енерџи солушн загуби со тесни 2:3 од Комбиниери.

Вечерва од 21:00 часот Клими МК ќе игра против Лас Вегас, 45 минути подоцна Либерта ќе се соочи со Црна Река, а пак во 22:30 Ценец од Д. Дисан ќе игра против Победа од Пепелиште.

Група А

1.Комбањери Д.Капија

2.Либерта

3.Зока Енерџи Солушн

4.Црна Река

Група Б

1.Напредок Војшанци

2.Лас Вегас

3.Кире Топе

4.Клими Мк

Група В

1.Бучин

2.Стамков Трејд

3.Победа Пепелиште

4.Венец Д.Дисан

Група Г

1.Никол-Ангел

2.Revolution Development

3.Вардар Бистренци

4.Младост Корешница

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!