Турнири

„Крсте Велјанов 2022“: Кире Топе и Клими МК ги искинаа мрежите, Младост Корешница со висока победа

Синоќа беа одиграни нови три натпревари од Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов 2022“, кој се игра во Неготино.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Во првиот меч екипата на Кире Топе со убедливи 2:6 го распадна составот на Алкито. Во вториот натпревар Младост Корешница славеше над Никол Ангел со 1:3, а пак во последниот меч Клими МК без милост го декласираше Лас Вегас со убедливи 2:6.

Вечерва ќе бидат одиграни нови два натпревари.

Стамков Трејд – Победа Пепелиште (21:15 часот)
Стамков Трејд – Венец Д.Дисан (22:00 часот)

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!