Турнири

„Крсте Велјанов 2022“: Бучин Грижо Сникерс со „петарда“, многу погодоци и фудбалска мајсторија

Синоќа беа одиграни нови три натпревари од групната фаза на Меморијалниот турнир во мал фудба „Крсте Велјанов 2022“, кој се игра во Неготино.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Најубедлива победа однесе Бучин Грижо Сникерс, откако во првиот меч испука „петарда“ и ја прегази Победа Пепелиште со 5:0.

Во вториот меч во супер интересен меч Бучин Грижо Сникерс загуби со тесен резултат (2:3) од Стамков Трејд Гевгелија. Во последниот меч пак, Бучин Грижо Сникерс забележа триумф од 3:1 над Венец Д. Дисан.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на Меморијалниот турнир во мал фудбал „Крсте Велјанов“ – Неготино!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!