Турнири

„Кривогаштани 2022“: Многу погодоци и високи победи за Фарма Бо-То, утре последен ден од групната фаза

Продолжуваат возбудувањата на турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“, со многу погодоци и високи победи за екипите.

ВАШАТА РЕКЛАМА ОВДЕ – КОНТАКТ: 074/241-247

 • РЕЗУЛТАТИ 16.08.2022
  Големо Коњари – Ресторан Деспина 1-1 (3-1)
  Фарма БО-ТО – Трновци 3-1
  Бишат – Добрушево 3-0 Сл.
 • РЕЗУЛТАТИ 15.08.2022
  Центар – Фарма БО – ТО 1-7
  Лоши момци – Крушево 0-1

Денес е слободен ден на турнирот, а утре на програмата се последните натпревари од групната фаза.

 • Распоред за петок (19. август):

20:30 часот: Јанески Транс – ПВЦ Галичник
21:00 часот: Кафу Љуљу – Пресил Транс
21:30 часот: Ватростална – Фарма Бо-То
22:00 часот: Термити – Лоши Момци
22:30 часот: Лоши Момци – Кривогаштани Гурмано

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!