ЕУРО 2020Фудбал

Кристијано Роналдо е во неверојатна форма, еве што направи!

Кристијано Роналдо ја проби бариерата за брзина при еден контра напад во 87. минута од натпреварот меѓу Шпанија и Португалија. Фудбалерот на Јувентус истрча 92 метри за 10 секунди.

Уште една потврда дека иако има 36 години, Португалецот е во неверојатно одлична форма.

Претходно, Анчелоти искоментира дека формата на Роналдо почнува да оди во надолна линија, бидејќи во минатото постигнувал по 50 голови во сезона, а сега 30. Ваквата изјава ги збесна фановите на Португалецот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!