ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Кравари сака триумф и против Македонија Враништа, Караорман домаќин на Преспа

В недела ќе се одиграат натпреварите од 15. коло на Третата фудбалска лига – Југозапад.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Кравари силно мотивиран после големиот триумф над Црно Буки ќе го пречека составот на Македонија каде ќе атакува на ново изненадување против фаворитот од Враништа.

Победа на теренот во Ивањевци ќе го пречека Влазними во натпревар кој е од важност и за двете екипи, додека пак Лирија ќе биде домаќин на Демир Хисар.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Лидерот Караорман на домашен терен ќе ги одмери силите со Преспа, а пак Сатеска во Волино ќе се соочи со Октиси.

Сите натпревари ќе започнат во 14:30 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!