ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Костовски патува во Пробиштип, Манчев го доби дербито во Берово меѓу Малеш и Дојранско Езеро

В недела ќе биде одиграно 2. коло од Третата фудбалска лига – Исток. Делегирани и судиите кои ќе ја делат правдата трите натпревари.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Рудар – Карбинци, Здравко Костовски (Штип)
Чешиново 2015 – Овче Поле, Даниел Ангелов (Кочани)
Малеш – Дојранско Езеро, Кирил Манчев (Валандово)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Сите натпревари ќе започнат во ист термин со почеток од 15:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!