ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Костенчев ќе им суди на Риниа и Башкими, Костадиновски на Фортуна и Студена Вода

Делегирани судиите за 10. коло од Трета лига – Север. Натпреварите ќе бидат в недела, сите со почеток од 14 часот, освен мечот меѓу Волково и Башкими Љуботен, кој се игра со почеток од 11 часот.

  • Делегирани судиите 10. коло ТМФЛ – Север:

Фортуна – Студена Вода, Дарко Костадиновски (Скопје)
Петровец – Раштак, Дејан Младеновски (Скопје)
Беса Влазрими – Кадино, Методија Ставров (Скопје)
ССК Нова – Илинден, Ивана Пројковска (Скопје)
БВК Коњаре – Аеродром, Слободан Боцевски (Скопје)
Еуромилк ГЛ – Маџари Солидарност, Бењамин Ќерими (Скопје)
Риниа – Башкими, Никола Костенчев (Скопје)
Волково – Башкими Љуботен, Петар Арсовски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!