ФудбалФутсал

Костенчев и Исмаили ќе судат во Тетово, Иванов и Шоповски го добија дуелот меѓу СФК Проект и Клими

Вечерва стартува осминафиналето од футсал Купот на Македонија со мечот во Тетово меѓу СЕЕ Университи и Форца кој е закажан со почеток од 19:00 часот.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари. Колку за потсетување, натпреварот меѓу Конзули и Велешта нема да биде одигран, бидејќи екипата на Велешта е дисквалификувана од натпреварување, па битолчани ќе обезбедат директен пласман во следната фаза.

Делегирани судии 1/8Ф футсал Куп на Македонија:

СЕЕ Университи – Форца, Никола Костенчев (Скопје) и Музафер Исмаили (Боговиње)
СКФ Проект – Клими, Игор Иванов (Велес) и Славче Шоповски (Велес)
Црешево Топче – Мал Ајакс, Филип Ицковски (Скопје) и Роберт Црвенов (Велес)
Кардшлк – Астибо, Марјан Младеновски (Скопје) и Дејан Димитријевиќ (Скопје)
Овче Поле – Кеги Моби, Тоше Ицев (Кавадарци) и Александар Ајдаров (Велес)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!