ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Костадиновски ќе им суди на Башкими и Еуромилк ГЛ, Костенчев на Кадино и Петровец

В недела се играат натпреварите од деветтата рунда од Третата македонска фудбалска лига – Север. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите осум натпревари.

  • Делегирани судии 9. коло ТМФЛ – Север:

Волково – Фортуна, Иван Ивановиќ (Скопје) 11:00 часот
Башкими Љуботен – Риниа, Бобан Јовановски (Скопје) 14:30 часот
Башкими – Еуромилк ГЛ, Дарко Костадиновски (Скопје) 14:30 часот
Маџари Солидарност – БВК Коњаре, Ндерим Тефику (Куманово) 10:00 часот
Аеродром – ССК Нова, Никола Петковски (Куманово) 14:30 часот
Илинден – Беса Влазрими, Слободан Боцевски (Скопје) 14:30 часот
Кадино – Петровец, Никола Костенчев (Скопје) 10:00 часот
Раштак – Студена Вода, Иле Никодиноски (Скопје) 14:30 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!