Европски ФудбалФудбал

Коста Манев од Академија Пандев премина во Вараждин

Коста Манев ја замени Академија Пандев со Вараждин со што следната сезона ќе игра во хрватскиот фудбалски шампионот.

Вараждин обезбеди учество во ХНЛ-лигата и ангажира засилување за конкурентна екипа во најсилното натпреварување во Хрватска, а едно од засилувањата е токму Манев.

29-годишниот стопер во својата кариера покрај за Академија Пандев, настапуваше и за Вардар, Вележ, Клуби-04, ПК-35, Викингит, Хонка, Интер Турку и ПС-Кеми.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!