ЕУРО 2020Фудбал

Комплетирани парови од четвртфиналето на Европското првенство

Откако синоќа Украина ја победи Шведска (2:1) по продолженија, списокот на парови во четвртфиналето на Европското фудбалско првенство е комплетиран.

Датумите за натпреварите во петок и сабота се познати подолго време, а распоредот е следен:

Петок:

  • Швајцарија – Шпанија (18 часа, Санкт Петербург)
  • Белгија – Италија (21 часот, Минхен)

Сабота:

  • Чешка – Данска (18 часа, Баку)
  • Англија – Украина (21 часот, Рим)

Полуфиналните и финалните натпревари ќе се играат на лондонскиот „Вембли“. Полуфиналето е закажано за 6 и 7 јули, а финалето за 11 јули.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!