Турнири

Комплетираната осминафиналната фаза, познати четвртфиналистите на турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“

Комплетирана осминафиналната фаза од турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“ со што се познати сите патници во четвртфиналето.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

 • Резултати 1/8 финале (прв ден) 21. август 2022:
  Тинко 10 – Леар Комерц 6-2
  Крушево – Кафе Љуљи 1-0
  Нит Оил – Пвц Галичник 0-3
  Фарма Бо-То – Лоши Момци 0-0 (2-1)
 • Резултати 1/8 финале (втор ден):
  Ватростална – Р.Хризантема 4-3
  Р.Деспина – Бучин Руна Макс 1-2
  Големо Коњари – Пресил Транс 0-1
  Јанески Транс – Ношпал 8-1

Катамаран „Potpes Crusing“ ви нуди најубаво и уникатно крстарење по Охридското Езеро

Веќе вечерва се играат првите два четвртфинални натпревари. Во 21:00 часот ќе се соочат ПВЦ Галичник против Пресил Транс, додека пак еден час подоцна односно во 22:00 часот Бучин ќе се судри со Јанески Транс.

Утре, од 20:30, часот Тинко-10 ќе игра против Фарма Бо-То, а пак два часа подоцна, односно од 22:30 ќе се соочат Ватростална против Крушево.

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал e медиумски покровител на Турнирот во мал фудбал „Кривогаштани 2022“!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!