ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Колумбискиот напаѓач Џон Еду Мена Перез ново засилување на Ренова

Екипата на Ренова од вчера ги започна подготовките за пролетниот дел од шампионатот на Македонија, клубот од Џепчиште денес обезбеди уште едно големо засилување.

Колумбискиот напаѓач Џон Еду Мена Перез утрово пристигна во Тетово каде успешно ги помина медицинските прегледи и веќе од утре се приклучува на тренинг со екипата.

Ренова за десетина дена ќе замине на подготовки во Охрид, каде ќе се тестира со второлигашот Охрид и Работнички.

Поврзани Наслови

Еден Коментар

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!