ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Клечкароски – Адили нов напаѓачки тандем на Охрид

Екипата на Охрид Лихнидос денес престави нови две имињата во тимот за новата сезона во Втората македонска фудбалска лига – Запад.

Нови засилување кај охриѓани се Игор Клечкаровски и Мурат Адили – Љатка. Тие ќе бидат новиот напаѓачки тандем за Охрид во новата сезона во која охрѓани повторно ќе се борат за пласман во Првата лига.

Минатата сезона Охрид заврши на второто место на табелата и играше бараж со Ренова, но во пенал рулетот беше елиминиран и не успеа да обезбеди место во елитата.

Претходно, Охрид ги потпиша Ајрадин Цуцули и Љупчо Трпески.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!