ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Кит Го со убедлива победа на гостувањето против Кадино

Одличен контролен натпревар за фудбалерите на Кит Го на гостувањето против Кадино во Скопје. Избраниците на Емил Грнев триумфираа убедливо со 0-3 (0-1).

Комплетната доминација на теренот во Кадино, нашите фудбалери ја крунисаа со погодокот на Зоран Андонов уште во првото полувреме за предност од 0-1.

Во вториот дел, најпрво Бошко Ступиќ го постигна и својот четврти гол зимава на подготвителните дуели, одлично реагирајќи со глава по центаршутот на Тиквешанац. Конечните 0-3 ги постави Стефан Мишев на асистенција на Тони Мичковски.

Стратегот Емил Грнев натпреварот со Кадино го почна со следниот состав: Давков, Антонов, Христов, Димовски, Кордоба, Мичковски, Рајков, Алексовски, Трпчевски, Андонов, Ступиќ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!