ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Кит Го со триумф против Слога Виница, почеток на серијата подготвителни натпревари

Фудбалерите на Кит Го со победа ја почнаа серијата пријателски натпревари низ подготвителниот период пред стартот на новата сезона во Втората лига – Исток.

Кит Го на првиот тест-дуел летово кој го играше во Пехчево славеше со 2-0 против Слога Виница. Победникот беше најавен уште во 1. минута со погодокот на Кире Трпчевски, а во 26. минута стрелаше и најдобриот стрелец на Кит Го, Бошко Ступиќ за конечни 2-0.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!