ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Кит Го подготовки ги стартува на 11. јануари, договорени пет пријателски средби

Фудбалерите на Кит Го на 11. јануари ги стартуваат зимските подготовки за продолжението од сезоната во Втората лига – Исток.

Шефот на стручниот штаб, Емил Грнев првата прозивка ќе ја има на 11. јануари, а веќе се договорени и пет пријателски натпревари.

Контролите ќе стартуваат со пресметката против Брегалница на 23. јануари. На 30. јануари е закажан дуел со Кожуф, на 6. февруари ќе се одмерат силите со Осогово, на 13. февруари со Брегалница Делчево и генералката пред стартот на пролетниот дел од шампионатот ќе биде на 20. февруари со Тетекс.

Кит Го првиот натпревар од пролетната сезона го игра на 27. февруари против Слога во Виница.

Поврзани Наслови

Еден Коментар

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!