ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Кичевски Напредок од некогашен прволигаш, денес моли за помош бидејќи клубот е пред згаснување!

Поранешниот прволигаш Напредок од Кичево кој денес се натпреварува во Третата лига – Запад е пред целосно згаснување.

Клубот нема никакви услови за да ја доигра тековната сезона, бидејќи нема струја, нема финансиска конструкција за обезбедување на превоз, храна и симболични плати на играчите.

Преку соопштение третолигашот од Кичево се обрати и побара помош од сите институции, спортски ентузијасти и сите заинтересирани, со цел клубот да не згасне во целост и да го снема од фудбалската мапа.

Целосното соопштение на ФК Напредок:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!