ФудбалФутсал

Кеги Моби ремизираше со Црна Река, Кратово загуби од Астибо

Денес се отвори 8. коло од Првата футсал лига со воведните два натпревари. Екипата на Кеги Моби ремизираше на домашен терен во Велес со Црна Река играјќи 3:3.

На мечот меѓу Кратово и Астибо паднаа дури 13 кола, a домаќините немаа сили и загубија со 6:7.

Утре во Штип, Мал Ајакс ја чека екипата на Железарец, а во недела Шкупи ќе дерби натпревар со Арбен Бајрами, Карадаку ќе го пречека Јувентус Серава и Велес против СК Проект Цико.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!