ОстанатоФудбалФутсал

Кеги Моби, Конзули и Астибо го делат врвот во Втората футсал лига со максимални бодови

По три одиграни кола во Втората футсал лига на Македонија екипите на Кеги Моби од Велес, Конзули од Битола и Астибо од Штип го делат врвот од табелата со максимални 9 освоени бодови.

Битката за врвот ќе се решава во директна дерби пресметка уште во следното коло меѓу Кеги Моби и Астибо, двата најголеми фаворити за кам бек во Првата футсал лига.

Со по пет бодови на табелата Мал Ајакс и Форца ја делат петтата позиција на табелата, додека пка Клими и Овче Поле со по четири бодови се на делба на шестата позиција.

СЕЕ Университи и Велешта по три кола имаат собрано три бодови и ја делат осмата позиција на табелата, додека пак СФК Проект, Кардшлк и Црешево Топче се уште немаат освоено бодови.

ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ВТОРА ФУТСАЛ ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!