ФудбалФутсал

Кеги Моби имаше лесен тренинг во Штип – рутински триумф над Кардшлк

Денес во Штип беше комплетирано 11. коло од Втората македонска футсал лига. Велешки Кеги Моби ја оправда фаворитската со убедлив триумф од 0:4 над Кардшлк на гостински терен.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Резултатот го отвори Никола Саздовски во 9. минута од мечот, а шест минути подоцна Жарко Спасовски ја дуплираше предност. Пред крајот на првиот ден Давид Астарџиев погоди за 0:3 на полувреме.

Во второто полувреме односно во 38. минута Астарџиев со втор погодок ги постави конечните 0:4 за осмо сезонско славје на Кеги Моби.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!