ОстанатоФудбалФутсал

Кеги Моби е есенски шампион, пролетта носи „жешка“ битка за пласман во Прва лига

Заврши есенската полусезона во Втората футсал лига на Македонија, екипата на Кеги Моби од Велес е есенски шампион со 22 освоени бодови, еден повеќе од главните конкуренти Форца и Конзули кои го делат второто место на табелата.

Пролетната полусезона ќе донесе „жешка“ битка за првите две места кои водат во Прва лига, а истата ќе ја водат дури шест екипи, а од сенка ќе се обиде да изненади и Овче Поле.

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ВТОРА ФУТСАЛ ЛИГА:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!