РакометРакомет - Суперлига

Карим Хендави пристигна во Битола, ќе дебитира в среда против Татабања

Доцна синоќа во Битола пристигна големото засилување на Еурофарм Пелистер, првиот голман на репрезентацијата на Египет, Карим Хендави.

Искусниот 32-годишен голман го доби дресот со број 88, а ќе дебитира в среда против Татабања во Европската лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!