Европски ФудбалФудбал

Кардиф, Џенова и Бетис во трка за потписот на Висар Муслиу

Македонските фудбалски репрезентативци со одличните игри на Европското првенство привлекоја големо внимание кај многу фудбалски клубови низ Европа.

Столе Димитриевски е мета на Гранада и Хетафе, додека Висар Муслиу на Кардиф, Џенова и Бетис.

Во трката за потписот на 26-годишниот македонски репрезентативец најголем фаворит е италијанска Џенова каде настапува и Горан Пандев. Според информации кои што кружат во странските медиуми, МОЛ Фехервар бара околу четири милиони евра.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!