ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Карбинци ги започна подготовките за пролетниот дел од Трета лига – Исток (ВИДЕО)

Третолигашот Карбинци ги започна подготовките за пролетната полусезона од Третата лига – Исток.

Денес новиот тренер Александар Берков го имаше првиот собир со екипата на игралиштето во Карбинци.

Екипата за пролетната полусезона е засилена со Марио Гоцевски, Иван Андов, Љупче Георгиевски, Антонио Маџовски и Иван Рунтев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!