ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Капитенот Христијан Драгарски останува верен на Пелистер

Капитенот Христијан Драгарски и понатаму останува верен на Пелистер и ќе ги брани боите на клубот и во наредната сезона од Втората македонска фудбалска лига.

Капитенот на битолчани е столб во одбраната и важен играч за клубот, кој ќе биде еден од главните кандидати за експресен кам-бек во елитата.

30-годишникот во својата кариера покрај за Пелистер има настапувано и за Теута Драч од Албанија, Струга Трим Љум, прилепска победа и Младост Царев Двор.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!