ФудбалФудбал - Прва женска лига

Капитенката Моника Георгиева потпиша нов договор со шампионот Саса

Актуелниот женски шампион Каменица Саса продолжува со потпишување на нови договори со играчите. Денес нов договор со есенскиот првак потпиша капитенката и лидер во екипата Моника Георгиева.

26-годишната одбранбена фудбалерка стави потпис на две ипол годишен договор со што Георгиева останува во Македонска Каменица до јуни 2023 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!