ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Камјани убедлив, по три бода и за Дрита, Напредок и Љуботен

Дрита со 3:1 го доби Трабзонспорт на домашен терен. Хет-трик за домаќинот постигна Брендим Рушити, а единствен стрелец за гостите беше Амир Џафери.

Напредок ја доби градската пресметка во Кичево против Велазерими со 1:3. За Напредок двоен стрелец беше Никола Аврамовиќ, а стрелец на вториот гол беше Белул Небиу. За Велазерими единствениот гол го постигна Сејдиахмет Зендели во првиот дел.

Кајмани на домашен терен со 4:1 беше убедлив против Врапчиште. Двоен стрелец за домаќинот беше Агон Хашими, а по еден гол постигнаа Фестим Ајрули и Фестим Абдулаху. За гостите единствениот гол го даде Хакан Челик. Врапчиште најавува жалба, па овој меч ќе има и трето полувреме.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Љуботен го доби Пролетер со 1:3, а хет-трик за гостите постигна Ивица Костадиновски. Единствен стрелец за Пролетер беше Александар Димитријевски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!