ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Камјани со „петарда“ за Напредок, Зајази ја доби Речица

Денес со два натпревари беше одиграно 7. коло од Третата македонска фудбалска лига – Запад.

На теренот во Камењане екипата на Камјани со убедливи 5:1 славеше над некогашниот прволигаш Напредок од Кичево. Двојни стрелци за домашниот тим беа Вулнет Елмази и Дритон Садики, а пак Ветон Бафтиари беше стрелец на еден гол, додека пак за гостите од Кичево единствен стрелец беше Жарко Симјаноски.

Зајази со двата погодоци на Ери Абдулахи славеше над Речица (2:0).

  • ЦЕЛА ТАБЕЛА ОД ТРЕТА ЛИГА – ЗАПАД:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!