ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Каменица Саса подобра на тестот со Малеш

Денес на Градскиот стадион во Берово се одигра контролен натпревар меѓу Малеш и Каменица Саса, каде второлигашот со 0:2 беше добар противник.

Стрелци на двата погодоци за Саса беа Иле Донов и Филип Димоски.

Пред стартот на пролетната полусезона од Третата лига – Исток, Малеш ќе одигра уште два контролни натпревари, додека Каменица Саса веќе во сабота ја стартува пролетната полусезона од Втората лига – Исток со дербито против Осогово.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!