ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Каменица Саса ги промовираше новите пет засилувања

Второлигашот Каменица Саса ги промовираше новите пет засилувања за пролетниот дел од Втората лига – Исток.

Нови играчи во клубот од Македонска Каменица се Јовица Радевски, Христијан Вецески, Лазе Гичев, Филип Димоски и Глигор Дончев.

21-годишниот Радевски доаѓа од редовите на радовишка Плачковица, а во својата кариера има настапувано и за Скопје, Работнички, Вардар, Македонија ЃП и Кадино. Радевски игра како десен бек.

Вецески кој е играч за врска има 21 година, а во својата кариера бил дел од 11-ти Октовмри, Пелистер, Победа, Работнички и Тетекс.

Младиот 15-годишен голман Гичев се враќа назад во Каменица Саса, а во есенската полусезона го носеше дресот на Слога од Виница.

21-годишното крило Димоски доаѓа од редовите на прилепска Победа, а во својата кариера има настапувано за Питу Гули, Вардар од Неготино, Осогово и 11-ти Октомври.

Левиот бек Дончев има 22 години и доаѓа од редовите на Осогово, а во својата кариера има настапувано и за Академија Пандев и Хоризонт Турново.

Каменица Саса есенската полусезона ја заврши на делба на петтата позиција со 20 освоени бодови. Пролетниот дел второлигашот од Македонска Каменица ќе го отвори против Осогово во Кочани.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!