ФудбалФудбал - Четврта Лига

Кадица со убедлив триумф, високи победи за Динамо и Боротино

Изминатиот викенд беа одиграни натпревари од Општинската Квалитетна фудбалска лига А во Прилеп.

Кадино на домашен терен ремизираше против Мукос играјќи 2:2, додека пак Клепач на домашен терен со 2:4 беше поразен од екипата на Ултрас.

Минимална победа од 1:2 однесе екипата на Црвена Звезда Сенокос која на гостински терен славеше над лазними Јуниор. Стрела на домашен терен беше поразена со високи 2:5 од Кадица.

Минимален триумф од 1:2 обезбеди и Млекар кој на гостински терен беше подобар од Гарван Десово, а пак Динамо со 6:2 го декласираше составот на Тризла и со тоа ја забележа најубедливата победа во рамки на четртата рунда.

 • ТАБЕЛА 4. КОЛО ОПШТИНСКА КВАЛИТЕТНА ФУДБАЛСКА ЛИГА А – ПРИЛЕП:
 • 5. коло:
  Тризла – Кадино
  Млекар – Динамо
  Кадица – Гарван Десово
  Црвен Звезда Сенокос – Стрела
  Ултрас – Влазними Јуниор
  Мукос – Клепач

Во рамки на Општинската Б фудбалска лига во Прилеп изминатиот викенд беа одиграни натпреварите од 3. коло.

Братство Големо Коњари на домашен терен беше поразен од Мажучиште со 2:3, Пролетер на домашен терен беше убедливо поразен од Боротино со високи 4:11, а пак убедлива гостинска победа од 1:5 однесе и екипата на Прилеп Сити, која славеше над Пелагонија.

 • ТАБЕЛА 3. КОЛО ОПШТИСНКА Б ФУДБАЛСКА ЛИГА – ПРИЛЕП:
 • 4. коло:
  Боротино – Пелагонија
  Мажучиште – Пролетер
  Напредок Крушеани – Братство Големо Коњари

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!