ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Кадино ремизираше со лидерот Скопје

Кадино на домашен терен ремизираше со лидерот Скопје играјќи 0:0 и запиша голем бод во борбата за сигурен опстанок.

Кадино останува на седмото место на табелата со 20 бодови, додека Скопје е лидер со 45 бодови. Во следното коло Кадино ќе игра дерби со Велазерими, додека Скопје на домашен терен ќе се соочи со Тетекс кој се бори за опстанок.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ЗАПАД ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!